O mnie

Witaj serdecznie na Ogrodowej Alternatywie! ?

Z wykształcenia jestem dietetyko-ogrodnikiem, a ta strona ma udowodnić, że te dwie dziedziny wbrew pozorom są ze sobą dość ściśle powiązane.

Zdobyta w trakcie studiowania tych dwóch kierunków wiedza sprowokowała mnie do rozpoczęcia poszukiwania alternatywy zarówno dla powszechnie stosowanych metod uprawy, które moim zdaniem nie szanują zasobów środowiska, ale także alternatywy dla żywności, która jest nam przez producentów oferowana, a co do której jako dietetyk mam spore zastrzeżenia.

Zostając ze mną dowiesz się jak w duchu permakultury wyhodować zdrowe owoce i warzywa oraz jak je przyrządzać, przechowywać i przetwarzać by służyły naszemu zdrowiu. Możesz także stać się          towarzyszem mojej podróży ku osiągnięciu samowystarczalności  żywieniowej  i ucząc się na moich błędach zacząć swoją własną przygodę.  Powiem Ci jak to osiągnąć w swoim ogrodzie, nie posiadając wielkiego areału.

Jeśli jesteś zainteresowany tematem i chciałbyś sprawić by Twój balkon, ogród czy gospodarstwo żywiły Ciebie i Twoją rodzinę, ale czujesz się przytłoczony złożonością zagadnienia – zapraszam do współpracy, skontaktujesz się ze mną za pomocą formularza, który znajdziesz w zakładce „kontakt”.

Pomogę Ci zaprojektować Twój własny zielony raj od podstaw. ?

Pozdrawiam, Marcelina ?

 

Marcelina HaremzaO mnie